Nejvýkonnější kombi značky Volkswagen? Nové ID.7 GTX Tourer

,

Nový model ID.7 GTX Tourer nabízí nový druh sportovní mobility díky prostorné karoserii velkého kombi, výkonům sportovního vozu a udržitelnosti elektromobility. Na řidiče a jeho spolucestující čekají fascinující zážitky okamžité, mimořádně intenzivní akcelerace zajišťované dvěma elektromotory, které dokážou během zlomku sekundy poskytnout maximální výkon a točivý moment. Přední kola sofistikovaného systému 4MOTION pohání synchronní elektromotor o výkonu 210 kW (286 k), na zadní nápravě je uložen asynchronní elektromotor poskytující nejvyšší výkon 80 kW (109 k). Celkem má řidič k dispozici nejvyšší výkon 250 kW (340 k). Snadné a rychlé překonávání dlouhých vzdáleností umožňuje rovněž vynikající aerodynamika přispívající k velmi nízké spotřebě elektrické energie ve spojení s velkou akumulátorovou baterií (využitelná kapacita 86 kWh) a nabíjecím výkonem až 200 kW na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích. Nabití z 10 na 80 procent je otázkou výrazně méně než 30 minut za ideálních podmínek.

Vizuálně projevuje ID.7 GTX Tourer svůj dynamický potenciál osobitým nárazníkem s voštinovou mřížkou masky chladiče a charakteristickým světelným designem modelů GTX. Všechny černé prvky mají navíc vysoce lesklou povrchovou úpravu. To platí i pro boční prahy a zadní nárazník v designu GTX, s nímž ladí nová 20“ kola Skagen z lehké slitiny, která mohou být na přání nahrazena novými 21“ koly z lehké slitiny. Ušlechtilou atmosféru v interiéru vytvářejí individualizovaná sedadla (vpředu vyhřívaná) s perforovaným nápisem GTX na opěradlech, specifický multifunkční volant GTX s červeným ozdobným prošíváním, červené lemování na sedadlech a červené prošívání na přístrojové desce a výplních dveří. Stejně jako ID.7 Tourer nabízí i sportovní verze GTX velkorysý zavazadlový prostor s objemem 605 až 1714 litrů. Na přání si mohou zákazníci objednat panoramatické střešní okno s elektronicky nastavitelnou průsvitností.

Rozšířená sériová výbava modelu ID.7 GTX Tourer zahrnuje světlomety ID.LIGHT LED Matrix, osvětlená loga značky Volkswagen na přídi a zádi a dekorační osvětlení interiéru s výběrem 30 barev světla. Mezi další sériově dodávané prvky patří vylepšený head-up displej s rozšířenou realitou, App Connect Wireless pro Apple Car Play a Android Auto, nový hlasový asistent IDA s chatbotem ChatGPT, který disponuje umělou inteligencí, dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčkový přístupový systém Keyless Access a alarm. Na přání dodávaná škála vyspělých asistenčních systémů zahrnuje nový systém upozorňující na nebezpečí při vystupování, Connected Travel Assist s online daty pro asistované řízení v podélném i příčném směru včetně asistované změny jízdního pruhu a parkovacího asistenta Park Assist Plus s funkcí paměti pro automatizované zaparkování vozu na vzdálenost až 50 metrů. Stejně jako v modelu ID.7 Tourer si může řidič zpříjemnit cestování aplikací Wellness, která mění nastavení funkcí vozidla s ohledem na udržení co nejlepší kondice za jízdy i během přestávek k odpočinku.

0
Porovnávač
TOPlist