Přes dvě stovky vozů Toyota a Lexus a padesát z nich k vyzkoušení. Tohle se jen tak nezažije

,

Unikátní týdenní akci pro dealery, fleetové zákazníky a nakonec i novináře, uspořádala Toyota na Polygonu v Hradci Králové. K vidění, vyzkoušení a zažití toho bylo opravdu hodně. Tady je část lákadel:

  • Kompletní modelová řada Toyota (včetně nové C-HR a Priusu) a Lexus (včetně zcela nového modelu LBX) připravená k testování v běžném provozu.
  • Kompletní řada vozidel 4x4 připravená k testování v terénu. 
  • Exkluzivní předpremiéra a vůbec poprvé v ČR nová generace Toyota Camry a nová Toyota Proace Max (staticky). 
  • Modernizované Toyota Proace a Toyota Proace City v národní premiéře. Expozice přestaveb užitkových vozidel a konverzí certifikovaných značkou Toyota (nástavby, přestavby, vozidla záchranných složek, kempovací přestavby). 
  • Expozice příslušenství Toyota a Lexus.
  • Expozice výrobního závodu Toyota Motor Manufacturing Czech

Akce byla skvěle připravená, především způsob půjčování padesáti vozů k testování byl parádní, a tak jsme se dostali za volant všech aut, po kterých jsme toužili. Samozřejmě zájem jsme měli především o novinky a auta, která neprošla našimi týdenními redakčními testy. Stranou zájmu tak zůstala RAV4, Camry, Yaris, Yaris Cross, Corolla, Aygo X a Corolla Cross. Musím se přiznat, že jsme pohrdli i všemi těmi asi 15 dodávkami, protože samozřejmě největší zájem jsme měli o klenoty a žhavé novinky. 

Naše jízdy tak začaly s modelem C-HR a Highlander. C-HR druhé generace je žhavá novinka a psali jsme o ní po statické premiéře v září. Od tohoto modelu má Toyota velká očekávání, protože první generace byla úspěšná a nový model má všechno, co pro úspěch potřebuje - originální vzhled SUV, úsporný motor, dobré zpracování a vysokou úroveň výbavy. Highlander už je trochu starší, při přímém porovnání je cítit ten skok v páté generaci pohonné soustavy. Zatímco C-HR vystřelí vpřed díky silnému elektromotoru, Highlander je takový rozvážný. Ale samozřejmě zase nabízí úplně jiný vnitřní prostor a jde celkově o auto o dvě třídy větší.

Druhé svezení bylo spojením dvou zcela rozdílných světů - GR86 s automatickou převodovkou a Camry. Tu jsme si vzali trochu omylem, měli jsme za to, že jde o nový model, ale ten měl na akci pouze statickou premiéru. GR86 je krásné malé sportovní kupátko, v nové generaci se silnějším motorem. Jel jsem s ním jen kousek, ale ten nový automat mu opravdu sluší. Lze řadit i pádly pod volantem, ale díky responzivnosti a síle motoru v řadě případů zvládne jízdu bez zásahu řidiče. Camry je pětimetrový sedan, který mám tuze rád. Přesednutí mezi těmito dvěma vozy snad nemůže být větší rozdíl. Luxusní kočár, který skvěle tlumí nerovnosti a díky hybridu má velmi nízkou spotřebu. Jízda s ním je zenová.

Poslední dvojice aut byla vysněná. Prius a Lexus LC500. Obrovské pohodlné kupé s pětilitrovým osmiválcem s 351 kW s překrásným zvukem a uvnitř takovým množstvím kůže, že by se z toho dal vyrobit stan. A Prius. V této generaci úžasně povedené auto. Za mne nejvýraznějším rozdílem je to, jak je pohodlné oproti řadě nových SUV. A díky aerodynamické karoserii bude úžasně úsporné, byť kufr není příliš velký. Zkusíme jej získat na klasický týdenní test.

Kromě toho jsme viděli nádherné představení nového Lexusu LBX (kterým jsme jeli na jeho představení) , prohlédli jsme si dakarský speciál Tomáše Ouředníčka a vyzkoušeli Toyotu Hilux v terénu a obdivovali nový GR Yaris Rally 2. Co víc si přát! Mrzí mne, že jsme nestihli pár kousků od Lexusu, jako model LS, ale určitě bude brzy zase příležitost.

Je úžasné, jak rozsáhle portfolio modelů má Toyota s Lexusem. Najdeme zde zastoupeny všechny modely od offroadu, dodávek, osobních aut, sportovních aut, SUV všech rozměrů i elektromobily. Takovouhle řadou se jen tak někdo pyšnit nemůže a nezbývá než Toyotě popřát, ať si všechny modely najdou své zákazníky.

0
Porovnávač
TOPlist