Renault 5 E-Tech: Elektrická legenda ožívá a objednat si ji budete moci už letos

,

Renault 5, vůz s pověstí avantgardního, všestranného a úsporného vozu, provázel miliony rodin výzvami své doby: ropnou krizí, změnou životního stylu a příchodem druhého auta do domácnosti. 100% elektrický Renault 5 E-Tech je věrný tomuto bujarému modernímu dědictví a je odvážnou odpovědí na společenské a ekologické výzvy své doby - střídmost, udržitelnost a snížení uhlíkové stopy.

Tisková zpráva Renault: Aby sériové vozidlo působilo stejně svůdně jako koncept představený v lednu 2021, pracovaly týmy designérů, konstruktérů a produktových specialistů společně v režimu "od náčrtu k silnici". Design vozu je obvykle omezen platformou, na níž bude založen. Tentokrát si inženýři museli představit platformu, která odpovídala favoritovi Lucy de Mea: pryskyřicový model vytvořený týmem "pokročilého designu". Renault 5 E-Tech 100% elektrický je prvním vozem postaveným na nové platformě AmpR Small určené pro elektromobily segmentu B. To z něj činí jedinečné vozidlo na trhu s jasnými konkurenčními výhodami: rovná podlaha, dlouhý rozvor (2,54 m), optimalizovaný vnitřní prostor a objem zavazadlového prostoru (326 litrů), nižší těžiště, nízká hmotnost (méně než 1 500 kg) atd. Platforma AmpR Small rovněž umožnila řadu úspor, aniž by došlo ke kompromisům v oblasti elektrických komponent a technologií, které jsou pro zákazníky užitečné. Tento převratný přístup také zkrátil dobu vývoje na pouhé tři roky.

Pod elegantní karoserií se skrývá elektromotor s výkonem až 150 koní, který vám zaručí svižnou jízdu a pořádnou porci zábavy. Ať už se chystáte na cestu do práce, na nákupy nebo na víkendový výlet, Renault 5 E-Tech vás tam doveze s komfortem a stylem. Na výběr máte ze dvou typů baterií: 40 kWh pro kratší trasy a 52 kWh pro ty, kteří chtějí pokořit i delší vzdálenosti. Dojezd až 400 km na jedno nabití (WLTP) vám dává svobodu a jistotu, že se vždy dostanete tam, kam potřebujete. Díky vylepšené přední nápravě a zmenšenému poloměru otáčení nabízí především špičkovou agilitu. Víceprvková zadní náprava, pocházející z vozů vyšších segmentů, zajišťuje jízdní vlastnosti a dynamiku, které nemají v tomto segmentu obdoby. To vše přispívá k vysoké úrovni potěšení z jízdy, aniž by byl opomenut komfort.

Renault 5 E-Tech ale není jen o skvělých jízdních vlastnostech. Je to také chytrý a inovativní automobil, který vám usnadní život. Například s revolučním systémem V2L proměníte svůj vůz v mobilní elektrárnu a napájíte z něj spotřebiče s výkonem až 3 700 W. Multimediální systém OpenR Link s integrovanými službami Google vám usnadní cestu a zajistí zábavu na palubě. A plánovač tras s nabíjením v reálném čase vám pomůže najít nejvhodnější cestu a nabíjecí stanice.

O vaši bezpečnost se stará armáda asistenčních systémů řidiče (ADAS), včetně automatického nouzového brzdění, hlídání jízdního pruhu a adaptivního tempomatu. Systém Safety Coach vám navíc poskytne individuální rady pro zodpovědnější a bezpečnější jízdu.

Renault 5 E-Tech se vám přizpůsobí. Na výběr máte ze tří výbavových stupňů: Evolution, Techno a Iconic Cinq. Pro ty, kteří touží po maximální individualizaci, je k dispozici široká nabídka doplňků a personalizace, včetně 3D tištěných dekorací a úložných prvků. Exkluzivní série "Collection" pak přináší inovativní prvky a jedinečný design, který zaručeně otočí všechny hlavy.

Výroba Renaultu 5 E-Tech probíhá v průmyslovém komplexu ElectriCity s nízkou uhlíkovou stopou. Recyklovatelné baterie a materiály dále snižují dopad na životní prostředí. Kompaktní elektromotor bez vzácných zemin je dalším krokem k udržitelnější budoucnosti.

Renault 5 E-Tech je zkrátka a jednoduše perfektní volbou pro všechny, kteří hledají stylový, moderní a ekologický elektromobil s ikonickým designem. Nabízí skvělý poměr ceny a výkonu, chytré technologie a bohatou výbavu. Tak na co ještě čekáte? Zažijte radost z jízdy v novém Renaultu 5 E-Tech!

Zajímavosti:

  • Model Iconic Cinq je inspirován originálním Renaultem 5
  • Avatar Reno vám může pomoct s nastavením vozu a zodpoví vaše otázky
  • Renault 5 E-Tech se bude vyrábět ve Francii
  • Cílem je dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2025

Nový Renault 5 E-Tech – elektromobil, který chytne za srdce.

0
Porovnávač
TOPlist