Jeep

Aktuální modely

Jeep Compass
Cena od952 000 Kč
Palivamild-hybrid
Jeep Compass 4xe
Cena od1 049 100 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Jeep Renegade 4xe
Cena od1 069 100 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Jeep Renegade 4xe Trailhawk
Cena od1 174 900 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Jeep Compass 4xe Trailhawk
Cena od1 320 200 Kč
Palivaplug-in-hybrid
Jeep Gladiator
Cena od1 723 500 Kč
Palivadiesel
Jeep Wrangler
Cena od2 105 000 Kč
Palivaplug-in-hybrid

Jeep

Jeep je americká automobilová značka vlastněná koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Jedná se o společnost specializující se na výrobu terénních vozů, kterými se proslavila natolik, že z názvu značky bylo odvozeno obecné pojmenování pro tento typ vozů džíp.

O společnosti

Společnost Jeep je součástí Chrysleru, a tedy i koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Přestože značka Jeep se díky armádnímu využití rozšířila po celém světě, jediná neamerická továrna vyrábějící tyto vozy se nachází v Egyptě.

Historie společnosti Jeep

Již v meziválečném období byl jeep označení pro terénní vozy používané americkou armádou. V roce 1941 byla nicméně založena značka Jeep produkující pod svojí značkou právě armádní offroadové vozy. Po konci války se Jeep začal angažovat i na poli osobních terénních vozů, u kterých využíval zkušenosti nabyté při vývoji automobilů pro armádu. V roce 1987 Jeep odkoupil tehdejší Chrysler Automobiles

Současná image

Společnost Jeep se od počátku svého působení věnuje převážně výrobě vozů SUV a offroadů. Většina produkce vozů Jeep míří na domácí americký trh či do Evropy, díky skvělým dispozicím pro fungování v terénu jsou však tyto vozy oblíbené i v jihovýchodní Asii, Jižní Americe či Africe.

0
Porovnávač
TOPlist