Mini

Aktuální modely

MINI 3dv.
Cena od679 900 Kč
Palivaelektřina benzín
MINI 5dv.
Cena od702 000 Kč
Palivabenzín
Mini Cabrio
Cena od783 900 Kč
Palivabenzín
Mini Clubman
Cena od798 200 Kč
Palivabenzín
MINI Countryman
Cena od848 900 Kč
Palivadiesel benzín plug-in-hybrid

Mini

Mini je britská značka vlastněná německým gigantem BMW, jež je ikonicky spojená s výrobou malých městských automobilů. Legendární model 60. let Mini Minor neodmyslitelně spjatý i s kultovním Mr. Beanem je s 5,3 miliony vozů zdaleka nejprodávanějším britským vozem vůbec.

O společnosti

Po převzetí Mini pod patronát BMW se výroba vozů přesunula do moderní továrny v Oxfordu, která s 4 tisíci zaměstnanci ročně produkuje přes 250 tisíc aut ročně. Součástky pro vozy Mini se nicméně vyrábějí i v závodech v Hams Hall a Swindonu. V posledních letech automobilka investovala i do závodů v Thajsku, Malajsii a Indii.

Historie značky Mini

Prvním vozem prodávaným s označením Mini byl britský dvoudveřový model Morris Mini Minor uvedený na trh v roce 1959. Legendární auto se stalo symbolem 60. let, kdy však byly modely s označením Mini stále vyráběny značkami Austin či Morris. Pro velký komerční úspěch byla nicméně v roce 1969 založena samostatná automobilka Mini spadající pod Rover Group. V roce 1994 Rover Group společně s Mini odkoupila německá automobilka BMW, která tak rozšířila své portfolio o malé kompaktní vozy a vozy SUV.

Současná image

Přestože Mini je proslavené především malými dvoudveřovými automobily, po akvizici ze strany BMW se společnost stále více orientuje na výrobu středně velikých čtyřdveřových vozů. BMW se tak snaží udržet image Mini jako značky produkující tradičně kompaktní vozy splňující zároveň vysoké standardy BMW.

Po rychlé expanzi v 60. letech se vozy značky Mini rozšířily nejen na evropský, ale též v hojné míře i na americký a asijský trh.

0
Porovnávač
TOPlist